Môj jazyk štátu nepatrí

Autor: Ján Tralich | 18.3.2010 o 20:50 | (upravené 19.3.2010 o 20:02) Karma článku: 4,31 | Prečítané:  979x

Žiaci a učitelia v školách s vyučovacím jazykom maďarským by sa mali pripraviť na zvýšený počet inšpekcií na hodinách slovenčiny. Taká je odpoveď ministra školstva za SNS Jána Mikolaja na víkendové slová maďarského prezidenta Lászlóa Sólyoma, podľa ktorého by sa Maďari v Srbsku, Rumunsku a na Slovensku mali učiť štátny jazyk ako cudzí jazyk.

...mali učiť štátny jazyk ako cudzí jazyk, povedal jeden politik. A druhý politik ako reakciu predloží návrh programu na zvýšenie kvality vyučovania štátneho jazyka v školách s vyučovacím jazykom národnostných menšín. Kde okrem iného nariaďuje inšpekcie na hodinách slovenčiny, na ich základe sa potom má „inovovať štátny vzdelávací program".


„Štátny jazyk“

Neviem odkedy štátu narástol jazyk, keďže štát je len abstraktný pojem a keď chcem ísť niečo vybaviť ohľadom oficialít, nejdem k štátu, ale na úrad. Preto poznám skôr úradný jazyk. A podľa tohto označenia má byť používaný len na úradoch.

Štát mi nemá právo kárať ako sa ja budem rozprávať s mojimi zamestnancami či zákazníkmi alebo v akej reči budem viesť písomný styk s kým len chcem, či to je už inzerát, reklama alebo výveska na mojom majetku či na mojom pozemku či na majetku toho, s kým som sa na tom dohodol. Prečo mi páni politici zasahujete do môjho majetku? Štát som na toto konanie žiadnym spôsobom nesplnomocnil. Môj majetok som vám nedal a ani len neprepožičal.


Vyučovania štátneho jazyka a štátny vzdelávací program

Chcem sa vás, drahí politici, taktiež opýtať, prečo chcete rozhodovať aký jazyk budem ovládať ja či moje deti? Nepamätám si, že by som vám podpisoval nado mnou a mojim potomstvom plnú moc rozhodovania nad mojím životom, resp. nad mojim telom. Alebo chcete vyhlásiť, že som vašim majetkom? Lebo tak sa ku mne a mojim deťom správate. Sme novodobí otroci vášho štátneho systému?

Vláda (štát) neznáša konkurenciu - i v okrádaní

A poslednou otázkou na vás bude: Prečo používate násilné výpalné, ktoré VY nazývate DANE a ODVODY na vytváranie centrálne riadeného hospodárstva vo výučbe? (A keby len tam, ale teraz sa venujem iba vzdelávaciemu systému.)

Nechajte na mne kam dám svoje deti, resp. kam budú ony chcieť ísť. Nechajte na mne a mojich deťoch čo si vyberieme za odbor a čo sa v rámci toho odboru budeme učiť. My si chceme slobodne vybrať medzi školami, ktoré si budú svoje vzdelávacie programy tvoriť podľa našej aktuálnej potreby a dopytu a nie podľa vašich momentálnych nálad, emócií či mocenských rozmarov a lobistických nátlakov a záujmov.

A preto...

Neokrádajte nás na našom majetku a netvorte systém postavený na násilí (výpalné - dane) a na tom násilí vybudované inštitúcie (štátne školy - platené z daní). Sme len obyčajní ľudia a nevieme konkurovať tým silným lobistom čo za vami stoja a denno-denne lobujú u vás za zákony, ktoré sú pre nich prijateľné a zvýhodňujú ich oproti nám. Nechceme štátom sponzorovanú pozitívnu diskrimináciu.

A perlička na záver: „Premiér Róbert Fico už v pondelok označil Sólyomove slová za „zákerný útok" a „rozbíjanie štátnosti". - Pán Fico, kedy som vám ja dal legitimitu nado mnou vládnuť? Vám, alebo ktorýmkoľvek vašim predchodcom?

Môj život, telo a majetok štátu nepatrí...či?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?